Bye Teams This Week

DivisionTeam
Under 21EDC FC Burnaby U21
Under 21EDC FC Burnaby U21
Masters Over 40 BCliff Avenue Ashfords
Under 21Surrey United U21
Under 21FC Serbia U 21

Day 9 — Wednesday, October 29th, 2014

DivisionHome TeamScoreAway TeamFieldTime
Division 3AVancouver Chaos0-12Cliff Sr. Cobra Memorial South Turf - VAN Wed / 8:00pm
Masters Over 40 BColumbus FC ‘M-B’ 5-0Westside Originals FC ‘B’ Vancouver Technical - VANWed / 9:00pm

Day 9 — Thursday, October 30th, 2014

DivisionHome TeamScoreAway TeamFieldTime
Division 2BSouth Delta Royals 2-1Gastown FCWinskill Field - TSWThu / 9:00pmRevised Oct 7

Day 9 — Friday, October 31st, 2014

DivisionHome TeamScoreAway TeamFieldTime
PremierWest Van FC A-Coq. Metro-Ford Wolves AAmbleside D - WVANFri / 7:30pm
PremierCroatia SC A-CCBRT UnitedMemorial South Turf - VAN Fri / 8:00pm
PremierICST Pegasus-EDC FC Burnaby ANewton Athletic 2 - SRYFri / 8:45pm
PremierVancouver Olympics BMS "A"-Surrey Utd. Firefighters ATrillium Turf East - VANFri / 8:00pmRevised Oct 31
Division 2BCCB GN Sporting Club-Bombastic SC ANewton Athletic 4 - SRYFri / 8:45pm
Division 2BUnicorns FC-13th Legion FCPoint Grey Turf - VANFri / 8:00pm
Division 2BNK Hrvat A-Vancouver GreencapsVancouver Technical - VANFri / 8:00pm
Division 3AStrathcona United-Burnaby Select UnitedAndy Livingstone East - VANFri / 8:00pm
Masters Division 1Burnaby Wolves-Westside FC Originals ‘A’ Burnaby Lake West 4 - BBYFri / 8:00pm

Day 9 — Saturday, November 01st, 2014

DivisionHome TeamScoreAway TeamFieldTime
PremierRich. FC Hibernians A-Langley FC HurricanesMinoru Park - RICHSat / 2:00pm
PremierInter FC-Columbus FC ATrillium Turf East - VANSat / 4:00pm
Under 21ICST Pegasus U21-Croatia SC U21Newton Athletic 2 - SRYSat / 6:00pm
Division 1Norvan FC A-FC Romania AConfederation Turf - NVANSat / 1:30pm
Division 1Rinos Vancouver SC A-Serbian White EaglesPoint Grey Turf - VANSat / 4:00pm
Division 1FC Tigers Vancouver-Harps FC ATrillium Turf West - VANSat / 4:00pm
Division 2AFC Campobasso-Guilford FC ABurnaby Lake West 2 - BBYSat / 1:30pm
Division 2ACosmos SC-Caspian FCBurnaby Lake West 2 - BBYSat / 3:30pm
Division 2AMeraloma FC A-Punjab HurricanesConnaught Park - VANSat / 2:00pm
Division 2AVanc. United A -Richmond FC OlympicsHillcrest Park SE - VANSat / 2:00pm
Division 2AVancouver Strikers FC-Norvan Viking StormJericho Turf - VANSat / 4:00pm
Division 2ATanoa FC-Rinos Fury AMemorial South Turf - VAN Sat / 6:00pm
Division 2BGFC United Lions-Snipers FC AMemorial South Turf - VAN Sat / 4:00pm
CAT DivisionSouth Delta Royals B-Westside FC BDugald Morrison Turf-LADSat / 8:00pmRevised Sep 3
CAT DivisionMetropolitan B-Astro FC BAndy Livingstone East - VANSat / 12:00pm
Division 3ASouth Delta Rangers-Albania FCHolly Park Turf - LADSat / 7:00pmRevised Sep 15
Division 3BAnte-Up United-Royal Dutch CousinsAndy Livingstone East - VANSat / 2:00pm
Division 3CPCOV Europa-Bosna SCBeaconsfield Park - VANSat / 2:00pm
Division 3CWest Van Royals-West Coast CeltsAmbleside F - WVANSat / 2:00pmRevised Oct 23
Division 3CSquamish FC-Bowen Island FCBrennan Park - SQMSat / 5:45pmRevised Sep 29
Division 3CNorwest United-Lobbans FC AChina Creek Park - VANSat / 12:00pmRevised Oct 27
Masters PremierCoquitlam Metro-Ford Rovers -Romanian FC MCoquitlam TC Cunnings Turf - COQSat / 7:00pmRevised Sep 16
Masters Division 1WV Flying Horses-Vancouver United WS Rangers Ambleside D - WVANSat / 6:00pmRevised Aug 23
Masters Over 40 A22nd Avenue Lions-Dragons FC Andy Livingstone West - VANSat / 7:00pmRevised Oct 8
Masters Over 40 BArya FC ‘M’ -NK Hrvat 1977Inter River 4 - NVANSat / 2:00pm

Day 9 — Sunday, November 02nd, 2014

DivisionHome TeamScoreAway TeamFieldTime
Under 21Westside FC U21-West Van FC U21Hillcrest Park SE - VANSun / 2:00pm
Division 1Westside FC A-Metropolitan AMusqueam Turf- VAN Sun / 4:00pmRevised Oct 26
Division 1Sarajevo FC-Akal FCVancouver Technical - VANSun / 4:00pm
Division 1Shaheen FC A-Binger’s ArmyWindsor School Field - NVANSun / 4:00pm
CAT DivisionSurrey United B-Bombastic SC BCloverdale Athletic # 2-SRYSun / 2:00pm
CAT DivisionGuilford FC B-Croatia SC BNorth Surrey Lower - SRYSun / 2:00pm
CAT DivisionSnipers B-Rinos Vancouver BPoint Grey Turf - VANSun / 4:00pm
Division 3ATwin Arrows FC-Astro FC A Kensington Park S - VANSun / 2:00pm
Division 3AGreen Devils A-Pacifica WTFCMemorial South NE - VANSun / 2:00pm
Division 3BAmerica FC-Pro Touch LionsAdanac SW Grass - VANSun / 2:00pm
Division 3BVAFC Celtic-B UnitedAndy Livingstone East - VANSun / 2:00pm
Division 3BPCOV Benfica-Ex-Patriots FCBeaconsfield Park - VANSun / 2:00pm
Division 3BBby. Metro Athletic-FC SerbiaBurnaby Lake West 4 - BBYSun / 6:00pmRevised Oct 28
Division 3CArya FC A-AFC Warriors Sutherland High School - NVANSun / 5:00pm
Masters PremierCroatia SC M-A-West Van FC MAmbleside F - WVANSun / 2:00pmRevised Oct 21
Masters PremierWestside FC M-A-Columbus FC M-AAndy Livingstone East - VANSun / 12:00pm
Masters Division 1Meraloma FC ‘M-A’ -Croatia SC MByrne Creek Sch. Turf-BBYSun / 7:00pmRevised Oct 28
Masters Division 1KLM Alemania FC-Bombastic FC Classic Kensington Park S - VANSun / 12:00pm
Masters Division 2Maplewood United-Eagles FCCleveland South - NVANSun / 2:00pmRevised Oct 23
Masters Division 2VAFC Spurs-Harps FC ‘M’ Andy Livingstone East - VANSun / 10:00am
Masters Division 2Rino’s Fury Bulldogs-GFC C-Men UnitedHillcrest Park SE - VANSun / 10:00am
Masters Division 2Green Devils FC ‘M’ -Astro FC Legends ‘M’ Memorial South NE - VANSun / 12:00pm
Masters Division 2Siaron FC-North Coquitlam UnitedTrillium Turf West - VANSun / 10:00am
Masters Over 40 ARichmond FC Hibernians ‘M’ -South Delta FC Hugh Boyd Park - RICHSun / 7:00pmRevised Oct 11
Masters Over 40 AMeraloma FC ‘M-B’ -PCOV ‘M-B’ Hillcrest Park SE - VANSun / 12:00pmRevised Oct 27
Masters Over 40 ALordco Ajax-Vancouver SpartansMundy Park - COQSun / 10:00am
Masters Over 40 BPort Moody Casuals-PCOV LusitanosHeritage Sec. School Turf - PMSun / 6:00pmRevised Oct 23
Masters Over 40 BCaribean All-Stars-FC Romanian ‘M-B’ Trillium Turf East - VANSun / 10:00am