WEEKLY SCHEDULE

Weekly Schedule (current year)


Fri 9/25/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 7:30PMCCC PremierVUFC Hibernian3 - 1Burnaby Selects W Eagles AUBC T-Bird Stadium Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:10PMCCC PremierCroatia SC A2 - 1SFC Pegasus ABby Lake West 3 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:45PMCCC PremierBCT Rovers Hurricanes A1 - 3West Van FC ANewton Athl 1 Stad Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:45PMCCC PremierBB5 United5 - 1Rinos VSC ANewton Athl 4 Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:05PMCCC Division 1Rinos Fury1 - 3Metropolitan FC ATrillium Turf West - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 9:00PMCCC Division 1GN Sporting Club2 - 1NK Hrvat AMackie Turf - NDEL
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Division 1Bingers Army0 - 3Shaheen FC FASA AMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Division 2Gastown FC1 - 3VUFC Snipers AAndy Livingstone E Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 9:00PMCCC Division 3New West SC A2 - 3Ioco FCQueens Park East Turf - NWEST
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Division 3Westside FC Black Aces - Formwerks Boutique FCPoint Grey Turf - VAN
To be rescheduled
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Over 35 PremierPort Moody FC Rangers6 - 2ICSF Columbus FC M-ATrasolini Turf - PMDY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 7:30PMCCC Over 35 PremierWest Van FC M0 - 3SFC Pegasus M TUAmbleside D Turf - WVAN
Forfeited by West Van FC M
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Over 35 Division 1East Vancouver FC0 - 1Rinos Bulldogs M-AAndy Livingstone W Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 9:00PMCCC Over 35 Division 1Burnaby Wolves2 - 4Vancouver Harps FC MBby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:05PMCCC Over 35 Division 1Strathcona United M2 - 1Green Devils FCTrillium Turf East - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Over 45 PremierDunbar Dragons FC0 - 9FC Romania M-BJericho Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 7:20PMCCC Over 45 PremierICSF Columbus FC M-B3 - 0SFC Temple MBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 9:05PMCCC Over 45 PremierICSF Columbus FC Lions0 - 3PCOV M-BBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:05PMCCC Over 45 PremierCroatia SC Vatreni M-B1 - 4NVFC Norvan M-BEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 9/25/2020 8:00PMCCC Over 45 Division 1NK Hrvat All Stars1 - 0VAFC Santos M-A SpursVan Tech Turf - VAN
 
Sat 9/26/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:00PMCCC PremierWestside FC A2 - 1Club Inter EDC Bby APoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 5:10PMCCC PremierMAFC Tigers Vancouver3 - 0NVFC Norvan ABby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 8:00PMCCC Division 1Westside FC United1 - 3ICSF Columbus FC APoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:05PMCCC Division 1Vancouver Greencaps A0 - 0NVFC Norvan Sarajevo (ex-Storm)Trillium Turf West - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 2:05PMCCC Division 1Shaheen FC Faly A1 - 3FC Serbia United AEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 1:30PMCCC Division 2FC Romania A1 - 1SFC Temple ABby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 2:00PMCCC Division 2West Coast Celts2 - 3Rinos RangersMemorial South NE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 6:20PMCCC Division 2NVFC Lions (ex-Sarajevo)2 - 2BCT Hurricane TigersFen Burdett Mahon Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:05PMCCC Division 2Marpole Tropics2 - 0Club Inter EDC Bby #1 AcademyTrillium Turf East - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:00PMCCC Division 2West Van FC B2 - 1Strathcona United AAmbleside D Turf - WVAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:00PMCCC Division 2Bombastic FC A0 - 7Vancouver Harps FC AMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:00PMCCC Division 3West Hounds FC6 - 0VAFC Santos AJericho Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 2:00PMCCC Division 3AC Jokers2 - 3Meraloma FC BConnaught Park Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 6:00PMCCC Division 3Bombastic FC B0 - 1Burnaby Primo CalcioMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 2:00PMCCC Division 3Metropolitan FC B0 - 3Vancouver Harps FC BEmpire Turf South - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 2:00PMCCC Over 35 Division 1West Van FC Flying Horses5 - 0South Delta RoyalsAmbleside B Grass - WVAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:00PMCCC U21 DivisionBB5 United U212 - 1BCT Hurricanes U21Newton Athl 3 Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 6:00PMCCC U21 DivisionVUFC Snipers U210 - 2ICSF Columbus FC JuniorsUBC Warren Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 3:20PMCCC U21 DivisionMAFC Tigers U213 - 0Guildford FC U21Bby Lake West 2 Turf - BBY
Forfeited by Guildford FC U21
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 4:05PMCCC U21 DivisionShaheen FC Faly U211 - 2BCT Tigers FC U21Empire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 9/26/2020 8:05PMCCC U21 DivisionBCT Rovers Hurricanes U216 - 0SFC Temple U21 SDUNewton Athl 1 Stad Turf - SRY
 
Sun 9/27/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 6:00PMCCC Division 2MAFC Tigers3 - 1Astro FCBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 4:00PMCCC Division 2Westside FC Juniors3 - 1GFC United LionsPoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 10:00AMCCC Division 2FFC3 - 0Meraloma FC ATrillium Turf East - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 10:00AMCCC Division 2Siaron4 - 013th Legion FCTrillium Turf West - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 8:00PMCCC Division 2Twin Arrows2 - 4Richmond FC OlympicsBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 7:00PMCCC Division 3NVFC Norvan Storm (ex-Lions)0 - 1FC ToroFen Burdett Mahon Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 3:00PMCCC Division 3PCOV Benfica4 - 1Cosmos FCHillcrest SE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 2:05PMCCC Division 3Vancouver Greencaps B4 - 0AC Vansterdamn ReignEmpire Turf South - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 4:00PMCCC Division 3Bosna SC1 - 0Regent College FCVan Tech Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 2:05PMCCC Over 35 PremierWestside FC M-A0 - 4Club Inter EDC Bby MEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 9:00PMCCC Over 35 Division 1FC Serbia United M-A2 - 0New West SC M-AQueens Park East Turf - NWEST
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 8:00PMCCC Over 35 Division 1FK Nikola Tesla M-A4 - 4Shaheen FC FASA M-ABby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 11:00AMCCC Over 45 PremierWestside FC M-B3 - 7FK Nikola Tesla M-BHillcrest SE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 4:00PMCCC Over 45 PremierShaheen FC FASA M-B Persepolis1 - 2FC Serbia United M-BConfederation Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 10:00AMCCC Over 45 Division 1Over 45 Division 1 BYE - Rinos Bulldogs M-BBYE
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 6:00PMCCC Over 45 Division 1New West SC M-B1 - 0Bombastic FC JurassicQueens Park East Turf - NWEST
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 1:00PMCCC Over 45 Division 1Westside FC Originals5 - 2Vancouver SpartansHillcrest SE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 2:00PMCCC Over 45 Division 1West Van FC Maplewood1 - 2SFC Vancouver RangersAmbleside B Grass - WVAN
Group StageCasual Covid CupSun 9/27/2020 10:00AMCCC U21 DivisionClub Inter EDC Bby Micro Footie13 - 0Rinos VSC U21 Supra AcademyEmpire Turf South - VAN
 
Mon 9/28/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupMon 9/28/2020 8:00PMCCC Over 35 PremierNVFC Norvan M-A - PCOV M-AConfederation Turf - NVAN
 
Wed 9/30/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupWed 9/30/2020 9:10PMCCC Division 3AC Jokers - PCOV BenficaVan Tech Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupWed 9/30/2020 8:05PMCCC Over 45 Division 1VAFC Santos M-B Thunder - New West SC M-BMemorial South Turf - VAN
 
Fri 10/2/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:45PMCCC PremierBB5 United - Westside FC ANewton Athl 4 Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 7:30PMCCC PremierVUFC Hibernian - BCT Rovers Hurricanes AUBC T-Bird Stadium Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:10PMCCC PremierCroatia SC A - MAFC Tigers VancouverBby Lake West 3 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:45PMCCC PremierSFC Pegasus A - NVFC Norvan ANewton Athl 1 Stad Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:05PMCCC Division 1Rinos Fury - Bingers ArmyTrillium Turf West - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Division 1NK Hrvat A - NVFC Norvan Sarajevo (ex-Storm)Van Tech Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 9:00PMCCC Division 1GN Sporting Club - Vancouver Greencaps AMackie Turf - NDEL
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:40PMCCC Division 2BCT Hurricane Tigers - Club Inter EDC Bby #1 AcademyNewton Athl 3 Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Division 2Strathcona United A - 13th Legion FCAndy Livingstone E Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 7:30PMCCC Over 35 PremierWest Van FC M - Port Moody FC RangersAmbleside D Turf - WVAN
Forfeited by West Van FC M
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:05PMCCC Over 35 PremierPCOV M-A - Club Inter EDC Bby MEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 9:00PMCCC Over 35 Division 1New West SC M-A - Green Devils FCQueens Park East Turf - NWEST
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Over 35 Division 1East Vancouver FC - West Van FC Flying HorsesAndy Livingstone W Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 7:20PMCCC Over 45 PremierICSF Columbus FC M-B - Shaheen FC FASA M-B PersepolisBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 9:05PMCCC Over 45 PremierICSF Columbus FC Lions - Croatia SC Vatreni M-BBby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Over 45 PremierPCOV M-B - NVFC Norvan M-BMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Over 45 PremierDunbar Dragons FC - Westside FC M-BJericho Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 9:00PMCCC Over 45 Division 1Taaj FC - Bombastic FC JurassicBby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:00PMCCC Over 45 Division 1SFC Vancouver Rangers - VAFC Santos M-A SpursPoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupFri 10/2/2020 8:05PMCCC Over 45 Division 1Rinos Bulldogs M-B - Vancouver SpartansTrillium Turf East - VAN
 
Sat 10/3/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:05PMCCC PremierRinos VSC A - Club Inter EDC Bby ATrillium Turf East - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 2:05PMCCC Division 1Shaheen FC Faly A - Westside FC UnitedEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 6:20PMCCC Division 2NVFC Lions (ex-Sarajevo) - Marpole TropicsFen Burdett Mahon Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 2:00PMCCC Division 2West Coast Celts - Westside FC JuniorsMemorial South NE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 5:10PMCCC Division 2MAFC Tigers - FC Romania ABby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:00PMCCC Division 2Astro FC - SFC Temple AJericho Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:00PMCCC Division 2Rinos Rangers - GFC United LionsPoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:05PMCCC Division 2Vancouver Harps FC A - Richmond FC OlympicsTrillium Turf West - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:00PMCCC Division 2Bombastic FC A - Twin ArrowsMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:00PMCCC Division 2West Van FC B - SiaronAmbleside D Turf - WVAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 2:00PMCCC Division 2Meraloma FC A - VUFC Snipers AConnaught Park Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 3:20PMCCC Division 3Vancouver Harps FC B - VAFC Santos ABby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 8:00PMCCC Division 3Metropolitan FC B - West Hounds FCPoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 4:30PMCCC Division 3AC Vansterdamn Reign - Ioco FCFen Burdett Mahon Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 1:30PMCCC Division 3Burnaby Primo Calcio - Regent College FCBby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 12:00PMCCC Division 3Meraloma FC B - Cosmos FCConnaught Park Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 6:00PMCCC Division 3Bombastic FC B - Bosna SCMemorial South Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 6:15PMCCC Over 35 PremierSFC Pegasus M TU - ICSF Columbus FC M-ANewton Athl 1 Stad Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 2:05PMCCC U21 DivisionShaheen FC Faly U21 - BB5 United U21Empire Turf South - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 8:00PMCCC U21 DivisionRinos VSC U21 Supra Academy - Guildford FC U21Point Grey Turf - VAN
Forfeited by Guildford FC U21
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 6:00PMCCC U21 DivisionVUFC Snipers U21 - BCT Rovers Hurricanes U21UBC Warren Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSat 10/3/2020 8:05PMCCC U21 DivisionBCT Tigers FC U21 - BCT Hurricanes U21Newton Athl 1 Stad Turf - SRY
 
Sun 10/4/2020
ScheduleTypeDateDivisionHome TeamResultVisiting TeamField
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 6:00PMCCC PremierBurnaby Selects W Eagles A - West Van FC ABby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 8:00PMCCC Division 1FC Serbia United A - ICSF Columbus FC ABby Lake West 4 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 4:00PMCCC Division 1Metropolitan FC A - Shaheen FC FASA APoint Grey Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 10:00AMCCC Division 2FFC - Gastown FCTrillium Turf East - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 7:00PMCCC Division 3NVFC Norvan Storm (ex-Lions) - Westside FC Black AcesFen Burdett Mahon Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 4:00PMCCC Division 3FC Toro - Formwerks Boutique FCVan Tech Turf - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 2:05PMCCC Division 3Vancouver Greencaps B - New West SC AEmpire Turf South - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 9:00PMCCC Over 35 Division 1FK Nikola Tesla M-A - Burnaby WolvesBby Lake West 2 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 4:00PMCCC Over 35 Division 1Shaheen FC FASA M-A - Vancouver Harps FC MConfederation Turf - NVAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 9:00PMCCC Over 35 Division 1FC Serbia United M-A - Strathcona United MQueens Park East Turf - NWEST
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 10:00AMCCC Over 35 Division 1Rinos Bulldogs M-A - South Delta RoyalsHillcrest SE Grass - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 2:05PMCCC Over 45 PremierFC Romania M-B - FK Nikola Tesla M-BEmpire Turf North - VAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 10:00AMCCC Over 45 PremierSFC Temple M - FC Serbia United M-BNewton Athl 2 Turf - SRY
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 10:00AMCCC Over 45 Division 1Over 45 Division 1 BYE - Westside FC OriginalsBYE
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 2:00PMCCC Over 45 Division 1West Van FC Maplewood - NK Hrvat All StarsAmbleside B Grass - WVAN
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 12:00PMCCC U21 DivisionICSF Columbus FC Juniors - SFC Temple U21 SDUBby Lake West 1 Turf - BBY
Group StageCasual Covid CupSun 10/4/2020 10:00AMCCC U21 DivisionClub Inter EDC Bby Micro Footie - MAFC Tigers U21Empire Turf South - VAN

Weekly Schedule (prior year)

▲Top
No games to display for this period (9/28/2020 - 10/5/2020)